הלוואות לכל אדם

המציאות שלנו היום היא לא פשוטה. מעטים הם האנשים שאין להם אף פעם את תחושת המחנק הכלכלית אשר מכניסה אותם למינוס ולתחושה שהם לא מצליחים להתמודד עם ההוצאות שלהם לעומת ההכנסות

במקרים כאלו, כאשר מדובר על נקודת קצה שבה אדם זקוק לעזרה חיצונית על מנת לעמוד בהוצאות שלו נוצרו הלוואות לכל אדם. הלוואות הן מנגנון שעלול להיות מסוכן אם לא יודעים להשתמש בו בחוכמה. צריך לדעת לבחור הלוואה ונכונה ולהיות זהיר מאוד שלא להיגרר למצב שבו אנחנו לוקחים הלוואה שלא נוכל להחזיר לעולם והריבית שנשלם תהיה כזו שתחנוק אותנו עוד יותר. לשם כך ריכזנו עבורכם שלושה טיפים מובחרים על איך כדאי לכם לבחור את ההלוואה הבאה שלכם כך שתגשימו את המטרה שלשמה אתם לוקחים את ההלוואה מבלי לקחת סיכונים נוספים מיותרים.

הלוואה
יש להתנהל עם הכסף באופן שקול

דבר ראשון – גובה הריבית

זה כאילו המובן מאליו אבל אנשים שוכחים שמעבר לסכום ההלוואה שהם לוקחים יש ריבית שנוספת עליה והופכת את ההלוואה ליקרה יותר ולכן צריך לבדוק היטב את גובה הריבית. לעיתים זה יפתה אותנו מאוד ישר לסגור את ההלוואה אבל זו תהיה החלטה די מטופשת אם נחליט לקחת את ההלוואה מבלי לבדוק את הריבית שנשלם עליה.

דבר שני – הסדר הפירעון

הגופים שנותנים הלוואות אינם טיפשים. מבחינתם הלוואות הן עסק כלכלי ולכן הם מוכנים לתת הלוואה מתוך חשיבה נבונה על כך שזו תהיה החלטה רווחית עבורם. בדרך כלל הם יוצרים איזה שהוא איזון לטובתם בין הריבית שהם גובים על ההלוואה לבין הסדר הפירעון שלה כך שהם יצאו נשכרים מכל הכיוונים. לפני שאנחנו ממהרים ליטול את ההלוואה רצוי מאוד לבדוק את הסדר הפירעון כי זה יהיה חבל מאוד לגלות שנטלנו הלוואה שהיא לא טובה עבורנו ברמת הסדר הפירעון ונאלץ לשאת בתשלומים מיותרים.

דבר שלישי – סכומים קטנים עדיפים על גדולים

נטילת הלוואות שיסייעו לנו לסגור את המינוס או לכל דבר אחר זו לרוב פעולה של שניה אבל המחיר אחר כך עלול להיות גבוה. תנסו לחשוב בצמצום ולא לקחת הלוואות שייקח לכם הרבה זמן להחזיר. עדיף לחיות בצמצום יחסי מאשר להשתעבד לתשלום ריביות על הלוואות.

 

הלוואה מומלצת ללימודים

להרבה מאוד אנשים יש איזו שהיא אשליה שלהיות סטודנט זה איזה פינוק נהדר. אבל בפועל מדובר על תקופה מאוד לחוצה ומלחיצה אשר אפשר להגיד עליה הרבה דברים פרט לתקופה כיפית. ראשית מדובר על תקופה שיש בה הרבה לחצים מהלימודים עצמם: עבודות, מבחנים, בחנים וגם לרובנו אין את האפשרות שלא לעבוד ואנחנו נדרשים לעבוד בזמן הלימודים ואז אנחנו נאלצים לסנכרן בין הלימודים לבין העבודה והדרישות מכל אחד מהתחומים האלו. מאחר ולא ניתן לעבוד באופן מלא אז לעיתים צריך לקחת הלוואה ללימודים על מנת להצליח ללמוד בזמן שאנחנו עוד צעירים. ואז מתחילות לעלות השאלות: איזו הלוואה מומלצת ללימודים? מה כדאי לקחת? ולמה צריך לשים לב?

הלוואה מומלצת ללימודים

כאשר אנחנו נאלצים לקחת הלוואה, מומלץ מאוד לדאוג לכך שנעשה בדיקה מקיפה מראש לגבי סוג ההלוואה שאנחנו עתידים ליטול, התנאים שלה, ההסדר לגבי ההחזר שלה והפריסה שלה. בגלל שמדובר בסכום שאנחנו צריכים להחזיר לגורם המלווה עם ריביות, כדאי מאוד לנסות למצוא הלוואות שהסדר הפריסה שלהן הוא נוח ולא יקר מדיי. כמו כן, יש הלוואות שאפשר להחזיר אותן ברגע שנכנסים לשוק העבודה ואז יש לנו כמה שנים של שקט. השורה התחתונה היא שצריך למצוא את המסגרת שתהיה לנו הכי נוחה ונכונה פיננסית.

הלוואה
אל תתן לבועה להתפוצץ

מהם הדברים שצריך לשים אליהם לב כאשר נוטלים הלוואה?

כאשר בוחנים אם הלוואה מומלצת או לא, יש לשים לב לדברים שונים. כך למשל לריבית שיש עליה. יש הלוואות שהריבית עליהן כל כך גבוהה שהן הופכות ללא משתלמות בסכומים נמוכים. כמו כן, יש הלוואות שיש להן הסדר ספציפי ללימודים כי יודעים שמדובר על סטודנטים צעירים שאין להם אפשרות לשלם כל כך הרבה כסף וזה האינטרס של המוסדות לקדם השכלה גבוהה. בנוסף, צריך לעשות וידוא ובדיקה שאנחנו באמת זקוקים לכסף הזה ולא מדובר סתם בפינוק של רצון לסגור את המינוס ולהמשיך להיות בזבזנים.

בשורה התחתונה, הכי מומלץ זה לעשות סקר שוק ולבדוק מה הן ההלוואות ללימודים הכי מומלצות שיש ואז לבחון באופן מדויק יותר מה מהן הכי מתאימה לצרכים שלכם.